Szkoły Partnerzy Przyszłości

Projekt teatralny 2018

projekt teatralny w ramach programu PASCH, premiera w Zittau

W ramach programu PASCH uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w międzynarodowym projekcie teatralnym. W tym roku szkolnym grupę teatralną tworzyły uczennice klasy 3c (Barbara Bogacka, Maria Frączyk, Kamila Karasińska, Julianna Nowek, Aleksandra Polańska, Julia Wąsik, Anna Zięba). Dzięki dużemu zaangażowaniu i kreatywności uczennice zakwalifikowały się do finału projektu, który odbył się 7 czerwca w tetrze Gerharta Hauptmanna w Zittau.
Pierwszy etap projektu stanowiły eliminacje. Uczniowie mieli za zadanie przygotować i nagrać scenkę, której tematem był czas. Nagranie video należało przesłać do siedziby Goethe-Institut w Monachium, gdzie rozpatrywano, które szkoły zakwalifikują się do finału.
Kolejnym etapem były czterodniowe warsztaty prowadzone przez pedagoga teatralnego z Niemiec. Naszą szkołę odwiedziła pani Katja Tarnnet. Podczas warsztatów uczennice poznawały podstawowe techniki gry teatralnej i odgrywały scenki, które stanowiły fundament do napisania treści sztuki przez panią Katję Tarent.
Ostatni etap projektu to finał. Trzy dni przed premierą uczennice zaprezentowały efekty swojej pracy pedagogom teatralnym pani Katji Tarent, panu Jensowi Neumanowi oraz panu Jörgowi Isermeierowi. Pod ich profesjonalnym okiem szlifowały swoje umiejętności aktorskie i przygotowywały się do wystąpienia przed dużą publicznością na scenie głównej w teatrze Gerharta Hauptmanna w Zittau.
Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Doskonałe występy dawały mnóstwo satysfakcji i radości. Udział w projekcie stwarzał nie tylko możliwości rozwoju kompetencji językowych, umiejętności aktorskich, ale był fantastyczną przygodą i stworzył okazje do nawiązania międzynarodowych kontaktów.
Opiekunkami projektu są: pani Anna Milczarz i pani Marzena Piwowarczyk.

Artykuł na temat finału projektu:
PASCH in Mitteleuropa