"Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków"

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do projektu „Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków”. Projekt organizowany jest przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Departament Społeczeństwa Informatycznego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem projektu jest upowszechnienie nauki programowania w szkołach województwa świętokrzyskiego.

Dnia 16 stycznia 2017r. ruszył konkurs „Z Panem Scratchen za pan brat”,który przeprowadzony został w dwóch kategoriach. W kategorii I brali uczniowie klas 1-3, a w kategorii II uczniowie klas 4-6. Uczniowie klas 1-3 mieli za zadanie wykonać animację do legendy bądź baśni świętokrzyskiej, natomiast uczniowie klas 4-6 przygotowywali grę edukacyjną na temat zabytków i innych atrakcji turystycznych rejonu świętokrzyskiego. Dwóch naszych uczniów zakwalifikowało się do finału konkursu: Michał Dobromirski z klasy 3a i Filip Świercz z klasy 5b.

W dniu 30 maja 2017r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu i finał konkursu, w którym brali udział wyżej wymienieni uczniowie z opiekunkami projektu panią Marzeną Piwowarczyk i panią Moniką Mularczyk. Dla finalistów zaplanowano atrakcyjne warsztaty z wykorzystaniem robotów Lego Mindstroms, zwiedzanie biblioteki oraz przygotowano cenne nagrody.